Czym jest RMP®?

Reiss Motivation Profile® – naukowa metoda badawcza weryfikująca wewnętrzną motywację człowieka. Najdokładniejsza i najbardziej wnikliwa, bo pokazuje skalę potrzeb, które musimy zaspokoić, by działać wydajnie w każdym obszarze życia.

Prof. Steven Reiss

Kwestionariusz RMP® przedstawia 16 głównych motywatorów – wartości/ potrzeb wspólnych dla każdego człowieka, ale różnych w swoim natężeniu. To natężenie dyktuje nam nasze zachowania, napęd do działania lub jego brak. Jeśli czujemy się poddenerwowani, nieusatysfakcjonowani lub nieszczęśliwi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną są właśnie niezaspokojone potrzeby.

W RMP® nie chodzi o to, by zmieniać swoją osobowość lub tłumić potrzeby, ale by zacząć umiejętnie korzystać z tego, jacy jesteśmy i zdobywać to, czego najbardziej pragniemy.

Zapraszam do konsultacji Profilu Motywacyjnego połączonego z rozmową coachingową lub doradczą. Dzięki spotkaniu z własnymi wartościami dowiesz się, co spowalnia Twoje działanie, czy przypadkiem przekonanie, że coś się “powinno” robić nie stoi w sprzeczności z twoimi prawdziwymi potrzebami. Odkryjesz jak zdrowo, w zgodzie ze sobą zacząć żyć w równowadze.

Człowiek rozkwita w związkach, pracy i sytuacjach rodzinnych, które wspomagają jego najważniejsze wartości i zaspokajają jego najistotniejsze wewnętrzne potrzeby.

Aleksandra Pszczólińska © 2023